Choď na obsah Choď na menu
 


Svet sa bráni

14. 11. 2009

Prečo sa svet bráni

 

 

 

osn, globalizacia, EU - Prečo sa svet brániV očiach tých, ktorých doteraz elity stihli zasvätiť do svojich plánov vytvoriť globálne riadenú spoločnosť, sa teraz dejú neodpustiteľné a neprípustné veci: obyvateľstvo odmieta poslúchať a nijako sa nechce dať presvedčiť o výhodách takéhoto systému vlády. A výhody tu skutočne sú. Európske krajiny si však aj napriek tomu zubami-nechtami bránia svoju suverenitu a odmietajú sa podvoliť existujúcej vrchnosti, poslušne slúžiacej elitám, ktoré tie plány vypracovali.

Pán Gideon Rachman v článku vo Financial Times popisuje súčasnú nepríjemnú situáciu a je z nej zúfalý. Sťažuje sa, že po toľkom odpore obyvateľstva to nakoniec skončí tak, že plány elít na vytvorenie globálnej spoločnosti len zamknú v trezore niekde na OSN - ak sa niečo úňinné okamžite nepodnikne. A čo si pod tým asi predstavuje, to sa dá ľahko domyslieť.

Podľa neho je totiž príčinou toho neúspechu svojhlavá vzdorovitosť ľudí, ktorí sa odmietajú povzniesť do internacionálnej roviny a tvrdohlavo sa držia len lokálnych záujmov. Podľa neho je neodpustiteľné, že krajiny odmietajú podpísať napríklad zmluvu o globálnom otepľovaní, ktoré možno odstrániť len zredukovaním skleníkových plynov, odmietajú sa zaviazať a pridať k vytvoreniu ozbrojených síl OSN, ktoré by bojovali proti terorizmu a s podozrením sa dívajú na plány vytvoriť globálnu zákonodarnú ustanovizeň, ktorá ako jediná by mohla vyriešiť súčasnú finančnú krízu.

Argumenty pána Rachmana podozrivo pripomínajú argumentáciu, s ktorou delegácia europoslancov nedávno konfrontovala českého prezidenta Václava Klausa. Akoby to bola presná kópia tých ideí, s ktorými "zelený" europoslanec Daniel Cohn-Bendit arogantne vyletel na českého prezidenta a strašil ho, že ak sa neschváli navrhovaný "klimatický balíček", ohrozí to "ďalší vývoj planéty". Vraj sa v tomto opiera o vedecký názor a väčšinový súhlas EP. Globálne otepľovanie je realita a nie je to vec jeho osobného presvedčenia.

Pán Rachman a Cohn-Bendit nevedia, že medzitým už stovky vedcov vzniesli protesty proti takému zjednodušenému vysvetleniu súčasných klimatických zmien a nedávno sa k nim pridalo aj vyše 600 poľských vedcov? Za koho nás títo páni pokladajú, keď sa nazdávajú, že sa strmhlav vrhneme do hocijakej bažiny len preto, lebo nás k tomu páni vyzývajú? Boj proti globálnemu otepľovaniu sa má financovať z našich daní. Preto sa nesmú čudovať, keď sa zamýšľame a na tým, čo sa naozaj oplatí financovať a čo nie.

Dnes by sa vo svete už sotva našiel niekto, kto by pochyboval o takých základných pravdách, že v jednote je sila a že ľudia spoločnými silami dokážu oveľa viac, než keď sú rozdrobení na malé izolované komunity, z ktorých ani jedna nemôže dať dohromady toľko prostriedkov, aby dokázala uskutočniť napríklad lety na Mesiac alebo na Mars. V takých okolnostiach ľudstvo vždy len pomaly napreduje - ak nie dokonca aj vyložene upadá. Lenže tomuto ľudia rozumia a nie sú proti tomu, aby sme kooperovali a spoločne uskutočňovali veľkolepé zámery alebo aby sme sa ochotne podriaďovali globálnej autorite, ktorá by mala vo svetovom meradle posledné slovo. Ak sa bránia, tak preto, lebo elity očividne klamú, pokiaľ ide o motiváciu a cieľ vytvorenia globálnej spoločnosti a navyše sa snažia tie plány realizovať absolútne neprípustným spôsobom - čo má na svedomí fakt, že ich realizáciou poverili idiotov. Veď čo sa dnes po ľuďoch žiada?

Namiesto, aby ich zjednocovali pravdou, proti ktorej by nikto nemohol nič namietať, materiálne a duchovne berú národom všetko a v návratnosti im nedávajú vlbec nič, len hŕbu poloprávd a lží, ktorým nik neverí. Namiesto aby viedli ľudí k cnosti, nútia ich zmierovať sa so zvrhlosťou a s morálnym bahnom. Namiesto, aby ich presviedčali, že spoločnými silami môžeme dokázať viac, nútia európske a slovanské krajiny zmieriť sa s cudzou imigráciou, hoci je jasné, že to bude značiť ich zánik. Ľudia nie sú slepí! Nemôžu nevidieť, že ten, kto sa dnes usiluje o globálnu moc, si také postavenie vôbec nezaslúži.
Veď kto by, napríklad, globálne riešil tú súčasnú finančnú krízu? Pán Bush? Paul Volcker alebo Alan Greenspan? Ľudia, ktorí úplne stratili dôveru verejnosti?

A ako môže globálna vrchnosť vyriešiť problém globálneho otepľovania v dôsledku skleníkových plynov, keď v skutočnosti sa nič také nedeje a klimatické zmeny sú dôsledkom niečoho úplne iného?
A proti akému terorizmu hodlajú bojovať? Proti tomu štátnemu, ktorého sa dopúšťajú také krajiny, ako Spojené štáty americké alebo Izrael?
Môžu Európania s potleskom vítať Lisabonskú zmluvu, keď tá ich úplne pripravuje o suverenitu a v návratnosti sa im poskytuje len rozklad ich spoločnosti - ich domova - súkromného i národného?

Môžu sa ľudia snažiť uskromniť, pritiahnuť si opasok, kvôli prospechu celku, keď vrchnosť nerobí nič iné len naháňa peniaze do svojich súkromných vrecák a vôbec to neváha robiť aj trestuhodným prestupovaním platných zákonov?
Ľudia protestujú proti globalizácii preto, lebo vidia, že je za tým snaha o surové ovládnutie sveta (nielen ekonomicky, ale aj sociálne, kultúrne a právne) tými najhoršími silami, aké v tomto svete existujú.
Z ocikaných tehiel sotva postavíte dom, ktorý by voňal ružami.
A ľuďom sa v záchode bývať nechce.

 


Pavol Hriňovský, Kanada
komentár k článku:
Gideon Rachman, Financial Times: "And now for a world government"
http://www.ft.com/cms/s/0/7a03e5b6-c541-11dd-b516-000077b07658.html?nclick_check=1

zdroj: prop.sk