Choď na obsah Choď na menu
 


Svetovláda

14. 11. 2009

Svetovláda

 

 

 

 - SvetovládaNatíska sa logická otázka. Nebola kríza vyvolaná za presne týmto účelom - vytvorenie svetovej vlády? Uvádzame pár príkladov zo svetovej i slovenskej tlače, kde niektorí západní vodcovia jasne vyslovili požiadavky na svetovú vládu.

 

Európski predstavitelia vyzývajú k novému svetovému poriadku

Predstavitelia Nemecka a Francúzska, spolu s bývalým britským premiérom Tony Blairom, v súvislosti s finančnou krízou
vyzvali k vytvoreniu nového globálneho poriadku.
Blair, nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Nicolas Sarkózy sa na parížskej konferencii zhodne vyjadrili o budúcnosti kapitalizmu. Merkelová kritizovala to, čo označila za nedostatočné regulačné moci, ktoré majú k dispozícii globálne inštitúcie ako MMF, konštatujúc, že "sa mu nedarilo regulovať globálny kapitalizmus". Vyzvala k vytvoreniu novej globálnej ekonomickej ustanovizne v rámci OSN, ako je napríklad BR OSN, ktorá posudzuje vládnu politiku. Takisto kritizovala americký rozpočtový deficit a pokusy americkej federálnej vlády dostať sa z krízy zvyšovaním výdavkov, vzápätí však povedala, že "inej cesty tu niet".
Sarkózy v prejave vyzval k vytvoreniu "nového sveta, nového kapitalizmu" a povedal, že "v kapitalizme 21. storočia je miesto pre štát".
Blair vyzval k vytvoreniu nového finančného poriadku, ktorý by mal byť podľa neho postavený na "iných hodnotách, než len na maximálnom krátkodobom zisku". Aj Sarkózy a Merkelová, spolu s predstaviteľmi EÚ a súčasným britským premiérom Gordonom Brownom, predtým pobádali k vytvoreniu nového globálneho finančného poriadku a opakovane konštatovali, že finančnú krízu treba využiť na to, aby sa svetoví predstavitelia dohodli na úplne nových pravidlách a nariadeniach.
Títo predstavitelia sa spolu s inými svetovými hlavami štátov znovu stretnú 2. apríla t.r. v Londýne, aby diskutovali o globálnej ekonomike.
Steve Watson: "European Leaders Call For New Global Order"
http://fufor.twoday.net/stories/5434236/

 

Podľa Blaira by mala vzniknúť akási svetová vláda, ktorá by regulovala finančný systém počas medzinárodnej krízy. "Vo finančnom svete sú excesy. Myslím si, že je potrebné reformovať finančný systém, aby sa podporil trh, spoločnosti, ktoré vytvárajú hodnoty a nesmie sa opustiť systém voľného podnikania," podotkol Blair. Podľa neho "chýba nutné vedenie vo svete, ktorý sa rýchlo mení".
http://tvojepeniaze.pravda.sk/merkelova-z-krizy-nevedie-ina-cesta-nez-zadlzenie-f7x-/sk_pakcie.asp?c=A090109_081652_sk_pakcie_p01Kissinger hovorí, že Obama bude mať tú česť vytvoriť "nový svetový poriadok"

Henry Kissiger - nositeľ Nobelovej ceny mieru a bývalý minister zahraničia za prezidenta Nixona - v rozhovore pre televíziu NBC povedal, že globálne konflikty a medzinárodný rešpekt Baracka Obamu
vytvárajú dokonalé podmienky pre ustanovenie "nového svetového poriadku".
Moderátori Mark Haines a Erin Burnett ho požiadali, aby vyjadril názor, ktorý medzinárodný konflikt bude definovať Obamovu zahraničnú politiku. Prečítajte si knihu Teda Flynna "Nádej zloduchov" (Hope of the Wicked), kde sa píše o najväčšom podvode moderných dejín zo strany korporácií, nadácií a vlád, ktoré sa teraz spájajú, aby vytvorili nový svetový poriadok.
Kissinger na otázku hostiteľa Erina Burnetta odpovedal: "Novozvolený prezident prichádza do úradu vo chvíli, kedy v mnohých oblastiach sveta naraz dochádza k veľkým prevratom. Máte tu Indiu, Pakistan; máte tu hnutie džihád. Takže nemôže povedať, že je tu jeden problém, ktorý by bol najdôležitejší. Ale môže vniesť do americkej zahraničnej politiky novú vzpruhu už preto, že svet ho tak výnimočne dobre prijal v období, kedy je tu možnosť vytvoriť nový svetový poriadok. To je veľká príležitosť. Tu nejde len o krízu." ...
Drew Zahn: "Kissinger: Obama primed to create ´New World Order´"
http://fufor.twoday.net/stories/5431840/

zdroj: http://protiprudu.info/svetovlada.html


Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!