Choď na obsah Choď na menu
 


Mayovia lll

20. 10. 2009

Obrázok

 

Mayovia a ich kalendár?

Aztékom a iným národom strednej ameriky neubiehal čas tak ako nám. Je tom myslené tak, že mi čas vidím ako úsečku, no staré americké kmene brali čas ako cyklus. Cyklus, ktorý sa vždy opakoval. Teda aj smrť pre nich neznamenala koniec. Znamenala pre nich začiatok nového života v inom priestore vesmíru. V pristore s viacerými rozmermi, než ho poznáme mi (v našom svete poznáme 3 rozmery).

Mayovia boli nadšení z cyklu, ktorému mi hovoríme proces rovnodennosti. Ten se blíži cyklu po každých 26000 rokoch, v ktorom Zem tranzituje všetkými 12 znameniami zverokruhu, každým z nich asi 2152 rokov. Každé jedno z týchto astrologických vekov predstavuje jeden mesiac kozmického Roku. Sumerovia, Tibeťania, Egypťania, Čerokiovia, indiáni Hopi a Mayovia vo svojich mystických náboženstvách poukazujú na ten istý cyklus 26000 rokov. Všetci do jedného vyvinuli úžasné kalendáre, založené na tomto veľkom cykle.

Mayské kmene brali tento cyklus po 26000 rokoch ako postavený z 5 kratších cyklov po 5125 rokoch. Každý z týchto 5 cyklov bol považovaný za samostatný Vek Sveta alebo Cyklus Stvorenia. Všimnite si známy obrázok Stredoamerického slnečného kameňa (často označovaný ako aztécký kalendár). Každý Cyklus Stvorenia bol údajne ovládnutí a zničený jedným z piatich živlov. Ide o Jaguar, vietor, dážď a vodu.
Example pic
Podľa mayského kalendára bol zostavený známy aztécký kalendár. V strede je vyobrazená tvár boha Tonatiuha okolo ktorej sú štyri hranaté plochy, Tie symbolizujú a oslavujú predchádzajúce božstvá.

Náš súčasný veľký cyklus (3113 pnl-2012 nl) sa nazýva Vekom Piateho Slnka.

Podľa mayského kalendára svet vstúpil do doby Piateho sveta, 13. augusta 3113 pnl, ako je zaznamenané mayským počtom 13.0.0.0.0. 13. august 3113 pnl. je tak konkrétny dátum, aký je len možné získať pre začiatok dejín dostať. Prvá egyptská veľmoc sa datuje 3100 pr.nl, prvé mesto Uruk 3100 rokov prnl., hindské Hindu Kali Yuga r. 3102 rokov pred nl, a čo je najinteresantnejšie, delenie času na 24 hodín, 60 minút a 60 sekúnd (a delenie kruhu na 360 stupňov) tiež okolo roku 3100 pnl v Sumere. Keď poznáme tak presný začiatok, je možné získať aj presný dátum konca sveta a teda aj dejín 21.12 2012 ?"

 

Zem nezanikne, ale začne nový vek

V rôznych úvahách však nijee jasné ktorý vek presne skončí a ktorý začne. Niektorí odborníci tvrdia že skončí piaty vek a azačne šiesty. Iní hovoria o konci štvrtého veku a začiatku piateho.

Okolo roku 830 nl. opustili Mayovia svoje územie a záhadne sa stratili. Do dnešného dňa sa nevie dôvod ani miesto kam odišli.

Dr Jose Arguelles píše: "v roku 830 nl odišiel konštrukčný tím Mayov späť do vesmíru, vrátil sa do svojich dimenzií, z ktorých Mayovia naďalej pozorujú priebeh na zemi. Pozemskí Mayovia sa pomaly rozptýlii v džungli."

Svet v súčasnosti prechádza 13. baktunským cyklom - ide o konečné obdobie 1618-2012 nl. Tento cyklus je známy ako "triumf materializmu" a "transformácia vecí". Mayovia predpovedali, že toto posledné obdobie bude cyklom zabúdania.

Blížime sa k niečomu veľkému a 12 mesačný kalendár pápeža Gregorio XIII. a zlepšenie 12 hodinových 60 minútových mechanických hodín (v r. 1600), ktoré sa vyvíjali po stáročia, nás k tomu vedú.