Choď na obsah Choď na menu
 


Nibiru

20. 10. 2009 

Planéta X nie je Nibiru - tvrdí NASA

 


Je pravdou, že Slnečná sústava obsahuje niekoľko menších objektov, ktoré ešte iba čakajú na svoje objavenie. Od počiatku 20. storočia, kedy sa začalo hľadanie hypotetickej planéty X, ktorá by mohla teoreticky obiehať okolo Slnka za Kuiperovým pásom, sa začali hromadne objavovať aj špekulácie o katastrofických scénaroch. Ale prečo spojenie planéty X s koncom sveta ?

Mnohí si spojili hľadanie planéty X s Máyskou predpoveďou na rok 2012 a so Sumerskou mýtickou planétou Nibiru. Avšak astronomické výskumy sú jednoznačné. Všetko je to nezmysel – tvrdí NASA.

Nedávno
začali hľadať aj Japonskí vedci. Podľa ich kalkulácií možno existuje ďalšie teleso, len o trochu väčšie ako Plutoid, ale omnoho menšie ako Zem, obiehajúce vo vzdialenosti asi 100 AU od Slnka. Avšak toto nie je Nibiru, toto nie je žiaden dôkaz o konci sveta v roku 2012.

Máysky kalendár a rok 2012

Čo je to vlastne Máysky kalendár ? Ako môžeme s presvedčením tvrdiť, že znamená koniec sveta v roku 2012 ? Máyovia používali veľa kalendárov. Mnohé z nich boli krátke. Napríklad taký Tzolk'in trval len 260 dní, alebo Haab' iba 365 dní. Tak prečo si myslíme, že sa tzv. Cyklus veľkého odpočítavania rovná zániku života na Zemi ? Máyske proroctvá sú založené na presvedčení, že sa Zemi stane niečo zlé po tom, ako sa skončí cyklus veľkého odpočítavania. Ak sa niečo končí, ľudia majú tendenciu si k tomu automaticky priradiť tie najhoršie možné veci, ako napríklad v tomto prípade koniec civilizácie. Opierame sa o Nostradamove predpovede ? No podľa neho sme tu nemali byť už v roku 2000 a hľa, stále sme tu. Jeho predpovede v kódoch nikdy nerozlúštime. Sú to hádanky, ktorým môžeme pripísať stovky udalostí a stále nám to bude sedieť.

Planéta X nie je hrozbou

Odkiaľ vlastne kauza Nibiru pochádza ? V roku 1976 spisovateľ Zecharia Sitchin vydal kontroverznú knihu pod názvom „Dvanásta planéta“. Sitchin si vzal ako základ antické Sumerské texty. Tieto 6000-rokov staré texty tvrdia, že mimozemská rasa známa pod názvom Anunaki prišla na Zem na planéte zvanej Nibiru a priniesla sem život. Keď odchádzali, mali nám nechať plnú kontrolu nad planétou Zem, až do času, kým sa nevrátia. Sitchniova kniha bola vedeckými skupinami zavrhnutá, ale aj napriek tomu množstvo ľudí berie Sitchinovu knihu ako fakt a verí tomu, že sa Nibiru (planéta s vysoko eklyptickou dráhou) vráti v roku 2012 a spôsobí rôzne druhy katastrof tu na Zemi.

V druhom rade to je aj IRAS a jeho objav v roku 1984. V roku 1993 sme vyhlásili, že sme našli objekt o veľkosti 4 až 8-násobku Zeme. Samozrejme sa toho opäť chytili určité skupiny ľudí a začali vyhlasovať, že je to dôkaz toho, že planéta X je v skutočnosti Nibiru a že je to dôkaz toho, že Nibiru mieri smerom k Zemi a v roku 2012 bude prechádzať Slnečnou sústavou. Ďalši nezmysel – bráni sa NASA.

Samozrejme tí, ktorí nás chcú držať v napätí si zase vymysleli hlúposti typu, „NASA a vláda Spojených štátov pred nami zatajuje prítomnosť hrozby“, alebo "NASA si postavila na južnom póle základňu, aby mohla Nibiru sledovať." Áno, máme tam základňu a čo je na tom tak neuveriteľné ? Južny pól je ideálne miesto pre výskumy a sledovania. Okrem iného má aj takú výhodu, že nie sme prerušovaní stredaním dňa a noci. A mimochodom, tá základňa nie je iba naša, využívajú ju aj iné organizácie pre svoje výskumy. Prečo by sme to robili ? Prečo by sme tajili pravdu ? Aby sme zabránili vzniknutiu paniky ? Nebuďme naivní. Verte mi, už ma nebaví každý deň odpovedať na otázky občanov typu, čo sa stane v roku 2012. Ak niečo neexistuje, proste na to nemôžu byť dôkazy. Nič neskrývame. Nič také jednoducho nie je. Veď napokon existuje množstvo nezávislých astronómov a observatórií. Neveríte nám, choďte sa opýtať ich. Žiadny koniec sveta v roku 2012, žiadna zrážka s Nibiru, žiadne geomagneticke prepólovanie Zeme, žiadna smrteľná solárna žiara (aj keď je pravdou, že bude v roku 2012 aktivita Slnka mierne zvýšená), všetko sú to táraniny, ktoré zvyšujú predaj kníh o konci sveta.

V skutočnosti je planéta X neznáma a existuje len teoreticky a v bezpečnej vzdialenosti, ďaleko za Kuiperovým pásom. Ale ľudia, ktorí potrebujú spôsobovať paniku sa chytajú každého kúsku informácie, ktorú vyhlásime, prekrútia a prispôsobia si to podľa svojich predstáv a tvrdia nezmysly, že planéta X je Nibiru a dorazí k nám v roku 2012. Garantujeme vám, že sa tu v kľude stretneme aj v roku 2013.


Medzi rokmi 200 PNL a 200 NL bolo napísaných množstvo apokalyptických kníh o konci sveta približne v obodobí, v ktorom žijeme. Podľa týchto kníh Zem postihnú udalosti ako druhý príchod Ježiša, zrážka s meteoritom, príchod Antikrista, zemetrasenia alebo rôzne iné katastrofy.

Netreba však zabúdať, že v minulosti sme boli svedkami už viac ako 85 predpovedí o konci sveta, ktoré sa neudiali. V tomto článku sa bližšie pozrieme na rok 2012. Predpovede na tento rok sa totiž oproti ostatným "zaručeným" koncom sveta líšia. Koniec sveta práve v tomto roku predpovedajú Máyovia, ktorí mali doteraz najpresnejší kalendár a najväčšie poznatky o vesmíre v histórií celého ľudstva, a to aj bez použitia najmoderjenších technológií. Predpovedá ho aj Nostradamus, ktorého predpovede, ako neskôr uvidíme, sú väčšinou dosť presné. Takže ako to vlastne je ?

Hlavným zdrojom pre tieto predpovede je antický Máysky kalendár. Tento kalendár vyjadruje dátumy v podobe "6.19.18.1.5" a znamenajú :
* 6 Baktun - (storočia) - interval 144 000 dní
* 19 Katun - (generácie) - 7200 dní
* 18 Tun - (roky) - 360 0dní
* 1 Uinal - (mesiace) - 20 dní
* 5 Kin - (dni) - 1 deň

Začiatok tohto kalendára bol prirodzene (0.0.0.0.0), čo bolo presne 11. augusta 3114 PNL. Máyovia vo svojom kalendári spomínajú tzv. "Veľký cyklus dlhého odpočítavania", ktorý trvá podľa ich kalendára 13 Baktunov, alebo podľa nášho kalendára 5 125,36 rokov. Každý tento cyklus je považovaný za cyklus stvorenia. Každý cyklus je nakoniec zničený jedným zo živlov, ktoré sú Jaguár, vietor, dáží a voda.

Zjednodušene, predpovedajú koniec nášho cyklu (koniec všetkého živého na Zemi) na dátum (13.0.0.0.0), čo vychádza presne na zimný slnovrat, 21. decembra 2012. Opäť pripomíname, že Máysky kalendár bol najpresnejším v histórii celého ľudstva.

Pozrime sa na ďalšiu predpoveď: Nostradamus - zrážka s kométou 2012

Ako je iste všetkým známe, Nostradamus patril medzi najpresnejších prorokov v dejinách ľudstva. Väčšina jeho proroctiev sa naplnila, niektoré sa naplnili zčasti a niektoré vôbec - ale pravdepodobne to bolo preto, lebo sme si ich zle vyložili, pretože Nostradamus písal v kódoch, ktoré je ťažké si vysvetliť. Pozrime sa na druhú časť štvorveršia C10 Q72:

Veľký Kráľ hrôzy
zostúpi z nebies
a objaví sa v miestach
siedmych hviezd Ursa Minor
neďaleko od súhvezdia Raka.
ČERVENÁ HVIEZDA
bude vyčínať sedem dní
a na oblohe uvidíme dve Slnká.
Susa, Siena, Boeotia, Veľký Rím,
všetko zmizne v tú noc,
keď kráľ Mars dosiahne svoju blízkosťAko sme už spomínali, je veľmi ťažké rozlúštiť Nostradamove proroctvá. Mnohí si myslia, že to môže mať nejaký súvis s Marsom. "červená hviezda", "keď kráľ Mars dosiahne svoju blízkosť" - všetko nasvedčuje tomu, že Zem by sa mohla zraziť s Marsom. Pravdepodobnosť tejto teórie je však mizivá. Mnohí očakávali, že Nostradamus má namysli kométu Lee, ktorá preletela v blízkosti Zeme v roku 1999. Nič sa nestalo a tak, ako vždy, teórie o konci sveta sa rozplynuli. Pozor ! Nie je to však inak ? Nie je to len ďalšie zlé vysvetlenie Nostradamovej veštby ? Pripomeňme si slová Izaiáša: " Príde krížiaci Pán a svojimi zbraňami skazy zničí celú Zem". Spomínate ? (ak nie, kliknite SEM)Áno, jedná sa o Nibiru. Tá je napokon tiež červená. "objaví sa v miestach siedmich hviezd Ursa Minor, neďaleko od súhvezdia Raka" - presne to sedí. Otázkou ostáva kedy ? "keď kráľ Mars dosiahne svoju blízkosť". Planéta Mars, má podobne ako ostatné planéty a taktiež aj Mesiac, nepravideľnú obežnú dráhu. To znamená, že v určitom období je pri Zemi bližšie a v určitom období zasa ďalej. Kedy bude zase planéta Mars k zemi najbližšie ? Uhádli ste - v roku 2012 - tiež to sedí. Ak by planéta Nibiru mala zasiahnuť Zem v roku 2012, observatória na Zemi by ju mali začať vidieť niekedy medzi rokmi 2003-2011 - prvý krát sa objavila v roku 2004 - taktiež to sedí.


Nostradamus však nehovorí o priamej zrážke s planétou Nibiru. Hovorí o zrážke s tromi "anjelmi" (asteroidmi), po ktorých sa začne na Zemi tretia svetová vojna.

Ako sa prvý anjel priblíži,
pozdrav ohňa bude zhodený na Zem,
kde tretina stromov zhorí
a všetka zelená tráva zmizne

Predpokladáme, že ako bude Nibiru prechádzať pásmom meteoritov medzi Jupiterm a Marsom, odrazí niektoré z nich aj smerom k Zemi.

Ako príde druhý anjel,
bude to niečo ako keď padne
do mora veľká horiaca hora
a tretina morí sa stane ako krv

 

AKo príde tretí anjel,
veľká hviezda padne z oblohy,
svietiac ako pochodeň
a jej meno je wormwoodMyslíme si, že tretia hviezda, ktorú nostradamus nazval Wormwood (červotoč), bude buď atómová hlavica alebo úlomok planéty Nibiru. Prvé dva zásahy spôsobia obrovský hladomor a rôzne choroby. Budeme na pokraji tretej svetovej vojny. Hovorí o tom aj ďalšia predpoveď:

Obloha bude horieť na 45 šírky,
oheď zachváti nové mesto.
A ten oheň ešte viac vzplanie,
keď dostanú potvrdenie od NormanovNa stupni 45 zemepisnej šírky leží mesto New York. Normani sú Francúzi (NATO). To dáva jasný zmysel. Armáda Spojených štátov bude požadovať potvrdenie od NATO, či spomínaný objekt bol asteroid alebo jadrová hlavica. (ak Wormwood bude jadrová hlavica, Spojené štáty odpovedajú rovnakými zbraňami a máme tu tretí svetový konflikt)

Mnohí očakávali, že táto Nostradamova predpoveď sa týka roku 1999 a zrážky Zeme s kométou Lee.